Bieg Erasmusa 2024: Wspólnie dla demokracji 27.03.2024 10:38

Dział Mobilności Międzynarodowej oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zapraszają do udziału w lokalnym Biegu ERASMUSA. Tegoroczne hasło: "Bieg Erasmusa 2024: Wspólnie dla demokracji" promuje aktywne uczestnictwo młodych osób w życiu społecznym oraz procesach demokratycznych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Celem wydarzenia jest:

• promocja możliwości realizowania projektów i międzynarodowych partnerstw, w tym projektów o tematyce sportowej, w ramach różnych sektorów programu Erasmus+;
  • promocja aktywności fizycznej i sportu, w tym w szczególności biegania jako najprostszej formy ruchu, poprawy kondycji, zdrowia oraz dobrego samopoczucia;
  • promocja wolontariatu międzynarodowego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności oraz angażowania młodych ludzi i organizacji w działania solidarnościowe.

Bieg społeczności Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ulicy Tenisowej 33. Wszyscy zawodnicy biegną przez minimum 15 minut, każdy zapisując swoją trasę za pomocą aplikacji STRAVA wg wytycznych opisanych w regulaminie oraz w informacjach technicznych i szkoleniowych, które będą przesyłane e-mailowo i udostępniane na stronie Biegu. Wynik drużyny to łączna odległość pokonana przez czterech zawodników w ciągu 60 minut (4 x 15 minut). Oceniany będzie najdłuższy dystans pokonany w ciągu godziny.

Zachęcamy wszystkich, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia i lubią wyzwania, do zgłoszenia swojego udziału. Przyjmujemy zgłoszenia osób indywidualnych, którym pomożemy stworzyć zespół oraz zgłoszenia 4- osobowego zespołu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek, 29 marca 2024 roku, o godzinie 12:00. Link do zgłoszenia: forms.office.com/e/NLm94g9kNDforms.office.com/e/NLm94g9kND .

Dodatkowe informacje oraz regulamin biegu są dostępne na stronie internetowej FRSE: erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa  oraz na naszym profilu na Facebooku: tiny.pl/dtkdw

Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału - przewidziano nagrody, a dobra zabawa gwarantowana!